• Gaz Lamba Model Tuz Lambası

Gaz Lamba Model Tuz Lambası

Ürün Kodu : 0028       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :  Tuz Marketim
450.00 TL   350.00 TL   Kdv Dahil
Ücretsiz Kargo
-
+

Gaz lamba model tuz lambası, doğal kristal kaya tuzunun işlenip şekillendirilmesi ile elde edilmiş, gaz lambası görünümü verilmiş bir modeldir.

Birbirinden farklı modeller arasında yer alan ve sitemizin en çok satılan dekoratif tuz lambası modellerinden biri olan gaz lamba model tuz lambası, evinize hoş bir dekoratif görünüm kazandıracaktır. Kristal kaya tuzunun şekillendirilmesi sonrasında içerisine eritici mum ya da ampul koyulması ile oluşturulan lamba modeli, kaya tuzunun yanı sıra Himalaya ve Çankırı tuzundan da üretilebiliyor. Dekoratif bir güzellik sunmasına ek olarak odada bulunan tozları üzerinde toplar ve bunun sonucunda temiz bir hava oluşmasını sağlayan tuz lambaları, hem sağlık açısından hem de dekoratif süs eşyası anlamında kullanılabilecek bir üründür.

Tuz Lambasının Faydaları

Uzmanlar tarafından yapılan deneyler sonucunda tuz lambasının insan sağlığına yararları bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Tuz lambasının faydaları ise şunlardır:


- Solunum rahatsızlıklarının önüne geçer: Atmosferdeki zararlı maddeleri temizleyerek daha rahat nefes alınabilmesini ve daha temiz bir hava oluşmasını sağlar. Solunum yolu rahatsızlıklarından mustarip kişiler, bulunduğu odaya tuz lambası koyarak daha rahat nefes alabilirler.


- Alerjileri önler: Tuz lambası, alerjik rahatsızlıkları tetikleyen maddeleri de ortadan kaldırıyor. Bu sayede alerjik rahatsızlığı olanlara büyük ölçüde fayda sağlıyor.


- Uyku problemlerini ortadan kaldırır: Zararlı pozitif iyonlardan dolayı temiz hava alamamanız ve oksijenin beyne ulaşmaması sonucu uyku problemleri baş gösterir. Kaya tuzunun içeriğinde yer alan negatif iyonlar, pozitif iyonları yok ederek daha rahat uyumanızı sağlar.


- Motivasyonu arttırır: Negatif iyonların fazla olduğu şelale gibi alanlarda geziye çıkmanız, kendinizi çok iyi hissetmenizi sağlar. Bunun nedeni bu tarz yerlerde negatif iyonların çok fazla oluşmasıdır. Tuz lambaları da içerisinde bulunan negatif iyonlar sayesinde evinizin havasını değiştirerek kendinizi rahat hissetmenizi sağlar.

Tuz Lambası Nasıl Kullanılmalıdır?

Zamanla üzerinde tozların birikmesi etkisini yitirmesine neden olduğu için tuz lambası üzerinde biriken tozların periyodik şekilde temizlenmesi gerekir. Suyun olduğu yerlere yakın bir alanda bulundurulmamalıdır. Çünkü suya yakın yere koyulması, nemin dışarı çıkmasına neden olur. Tuz lambası, mümkün olduğu kadar çok çalıştırılması gerekir. Bunun nedeni ise bulunduğu odadaki pozitif iyonlar ile negatif iyonların dengelenmesini sağlamaktır.
Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?